

Het begon allemaal toen ik met mijn jongste dochter in het ziekenhuis lag in Budapest. Ze was heel erg ziek en we mochten allebei de ziekenhuiskamer niet af.
Via Instagram zag ik op mijn telefoon steeds reels voorbij komen over polymeerklei. Ik had tijd genoeg, dus ik ging filmpjes kijken over hoe je oorbellen kon maken. Na een dag was ik overtuigd en bestelde ik vanuit het ziekenhuis een proefpakket.
Zodra we weer thuis waren, ging ik aan de slag. Al snel had ik een oorbellenrekje vol, dat in onze badkamer/wc stond. Iedere week organiseren we een kinderclub bij ons in de tuin en de kinderen maken dan gebruik van onze badkamer.
Al snel stelden ze vragen en gaven ze complimenten over de oorbellen. Ik vertelde dat ik ze zelf had gemaakt en dat het niet moeilijk was. Sheron was de eerste die aan me vroeg: “Wil je me dit alsjeblieft leren? Ik houd zoveel van oorbellen.” En zo begon ons klei-avontuur.
Al snel hadden we een vast groepje van tien meisjes, in verschillende leeftijden van 6 tot 15 jaar. Gemiddeld één keer per drie weken prik ik een datum en houden we een kleifeestje. Deze hobby liep al snel uit de hand (in positieve zin). Samen maakten we zoveel oorbellen dat de meisjes ze begonnen uit te delen aan hun moeder, oma en juf. Maar er bleven er nog veel over.
Toen besloot ik samen met een vriendin — die in Nederland woont — de oorbellen te gaan verkopen. 100% van de opbrengst gaat terug naar de meisjes. We gaan regelmatig leuke dingen doen, zoals naar de dierentuin of het zwembad, en dan zie je ze helemaal opleven. De meisjes die deze oorbellen maken, zijn niet zomaar meisjes. Het zijn hele bijzondere meiden die uit heftige thuissituaties komen.
Bezig zijn met klei geeft hen een lichtpuntje, meer zelfvertrouwen en leert hen dat het loont om je ergens voor in te zetten. Nu we al enige tijd bezig zijn, zie je dat ze groeien en dat we zoveel plezier samen hebben en daar gaat het om: niet om zoveel mogelijk maken en verkopen, maar om samen een gezellige middag te hebben.
Wat ik altijd tegen ze zeg, is dat je geen fouten kunt maken met klei. Want als je niet blij bent met het resultaat, begin je gewoon opnieuw, net zolang tot je er blij mee bent.
De cutters van Studio Bloemig gebruiken we heel veel. Vooral de hartjesvorm wordt heel veel gebruikt en ook de grote Perpura-vorm. Het potje met goudvlokjes is favoriet. Soms draai ik me even om en is het potje bijna leeg, haha.
Mocht je benieuwd zijn naar wie wij zijn en wat we maken kijk dan op onze insta pagina: moois.uit.hongarije of via de website: www.familietramper.nl/lanyaim/

Mijn naam is Lisa Lensen en ik woon in het mooie Zeeuws Vlaanderen samen met mijn man en onze vier kinderen.
De passie om van klei iets te maken zit in de familie. Mijn oma maakte vroeger de mooiste kunstwerken van Fimo en mijn moeder heeft de ambacht van het pottenbakken ontdekt. Omdat ik van oorbellen hou, werd ik enthousiast van het idee om zelf oorbellen te maken van polymeerklei dat je afbakt in de oven. Er ging een wereld voor me open in september 2023. Ik ontdekte nieuwe technieken, verkocht al snel mijn handgemaakte oorbellen en ook markten en workshops werden een feit.
LisaClay is uitgegroeid van hobby tot een eigen bedrijf. Met een groot gezin is het fijn om thuis te kunnen werken, bijvoorbeeld onder schooltijd. LisaClay staat bekend om de grote diversiteit aan stijlen. Van edelsteen/marmer tot funky, van bohemian tot glitters en alles daar tussenin. Naast de productie komt er ook productfotografie bij kijken, het maken van content voor social media, website beheer en ben ik standhouder. Ik geniet het meest van het creatief bezig zijn in mijn werkkamer. Ik werk veel met uv resin en in het begin was het zoeken naar de juiste resin. Inmiddels gebruik ik al jaren Oyo Wooa resin en daar ben ik tevreden over. Als je met uv resin werkt is het belangrijk om jezelf te beschermen met een halfgelaatsmasker.
Ik maak altijd gebruik van de Marcato Atlas 150 pastamachine en gebruik Sculpey Premo en Soufflè. Clay cutters bestel ik o.a. bij Roses and Ruches, want ze zijn niet alleen kwalitatief goed, maar ook precies wat ik zoek. Ik gebruik altijd RVS oorstekers, achterkantjes en jumpringen vanwege de kwaliteit en duurzaamheid. RVS staat bekend om zijn sterke weerstand tegen roesten en verkleuren en is geschikt voor mensen met gevoelige oren.
Met veel plezier run ik een succesvolle webshop, sta ik ieder jaar op heel veel (Ibiza)markten en dorpsfeesten en verzorg ik sieradenparty's. Ook kunnen ondernemers bij mij terecht voor sieraden inkoop om deze vervolgens te kunnen verkopen in de winkel of salon.
Wil je op de hoogte blijven? Volg dan LisaClay op social media of neem een kijkje op www.lisaclay.nl
Liefs, Lisa

Wij zijn Chantal en Desiree van Studio Zus. Samen maken we handgemaakte oorbellen van polymeerklei.
We waren op zoek naar iets nieuws dat Desiree kon bijverkopen in haar nagelsalon. Toen we polymeerklei oorbellen tegenkwamen dachten we: dit is leuk, dit kunnen we zelf ook! Al snel liep het een beetje uit de hand en voor we het wisten hadden we een complete webshop met onze eigen oorbellen.
Het leukste aan het maken van sieraden vinden wij het creatieve proces: nieuwe dingen bedenken, ontwerpen en uitproberen. Het is elke keer weer leuk om te zien wat er uit een idee ontstaat.
Als we een nieuwe collectie ontwerpen plannen we vaak een zondag waarop we de hele dag samen creatief bezig kunnen zijn. Daarnaast werken we er tussendoor aan, op vrije momentjes naast werk en gezin.
Voor ons is het ook een gezellige manier om samen iets te doen als zussen. We vinden het allebei leuk om creatief bezig te zijn en het is extra bijzonder dat we dit samen kunnen doen.
Tip van Studio Zus! Gewoon beginnen! Soms denk je halverwege dat het helemaal niks wordt, maar als je oorbel uiteindelijk klaar is ben je er vaak toch heel blij mee.
Het maken van sieraden van klei is super verslavend! We hebben nog steeds heel veel ideeën die we willen uitwerken.
We hebben niet echt één favoriete set, omdat we al zoveel leuke dingen hebben gemaakt. Maar er zijn wel een paar oorbellen waar we nog steeds heel trots op zijn.
Je kunt ons vinden op Instagram: @van-studiozus. Onze webshop is www.studio-zus.nl.
Chantal en Desiree

Ik ben Lisa, en ik ben 11 jaar. Ik ben nu bijna een jaar bezig met oorbellen maken. Ik ben begonnen in april 2025. Mijn bedrijf heet SudioLIZZ. Zelf heet ik Lisa, en mijn moeder noemt me al jaren Lizzy, dus zo heb ik mijn bedrijfsnaam bedacht.
Ik ben begonnen met polymeerklei maken, toen ik het bij twee vriendinnen uit mijn klas zag. Toen heb ik zelf een startpakket op internet gekocht. Ik vind het leuk dat je heel veel verschillende dingen kan maken: allerlei vormen, kleuren en verschillende technieken, zodat je steeds weer wat nieuws kan maken.
Ik heb geen vaste momenten dat ik de oorbellen maak, ik doe het wanneer het uitkomt met schoolwerk. Vakanties zijn altijd handig, want dan heb ik veel tijd. Het is een leuke hobby, maar ik ben er heel trots op dat het sinds november 2026 een bedrijf is. Toen heb ik StudioLIZZ ingeschreven bij de KVK op mijn eigen naam, maar mijn moeder heeft wel ook haar handtekening moeten zetten. Het inschrijven bij de KVK was nodig, omdat mijn oorbellen worden verkocht bij Boek- en kadowinkel Present in Dordrecht. Die winkel vond een inschrijving bij de KVK belangrijk, zodat het allemaal goed geregeld kon worden. Dus sinds die tijd ben ik ondernemer! Mijn moeder is mijn werknemer, ze helpt me gezellig mee.
Mijn tip zou zijn: het is belangrijk om goede klei te kopen, en niet iets van de Action gebruiken. Ik gebruik FIMO en dat werkt goed. Het is beter om klei goed te kneden, en het is ook belangrijk om geen stainless steel-producten van "chineese" shops te kopen... die verkleuren toch, ook al lijkt het goed materiaal...
Ik geef soms thuis ook workshops, die zijn heel gezellig! En mijn moeder heeft 2x zelf een fair georganiseerd. Daar kon ik mijn oorbellen verkopen en dat ging heel goed :-).
Je vind mijn werk op instagram: StudioLizz.

Mijn naam is Angelique, ik ben 35 jaar en woon in Almelo.
In augustus 2023 ben ik begonnen met het ontdekken van polymeerklei. Via de socials zag ik dat je oorbellen kon maken met polymeer klei en ik was meteen verkocht! 😍 Ik ben dol op oorbellen, dus het feit dat je ze zelf kunt maken, is een feestje🥳.
Het zag er alleen makkelijker uit dan dat het in werkelijkheid was... Het is een heel proces! 😅
In periodes ben ik er mee bezig gegaan en ook met verschillende soorten klei, zodat je een beetje kunt proberen van wat voor soorten er zijn en welke het fijnste voor mij werken. Soms is het ook best frustrerend, als je iets 100x opnieuw moet doen 🤣, maar als het dan uiteindelijk lukt dan ben ik ook trots 💪🏼😁.
Vanaf september 2025 ben ik gestopt met mijn nagelsalon, omdat er een andere baan op mijn pad kwam en ik koos om me meer daarop te richten, en rond december van dat jaar ben ik wat serieuzer met de polymeerklei bezig gegaan en trad ik voorzichtig met mijn oorbellen naar buiten 😊.
Drie dagen in de week heb ik een administratieve baan en de dagen dat ik vrij ben, s' avonds of in het weekend werk ik graag aan mijn creaties, eigenlijk gewoon wanneer ik zin heb 😇, lekker als een hobby. Het maakt mijn hoofd lekker leeg en ik word er lekker creatief van en ik zie wel wat de toekomst brengt. Ik laat het zich lekker ontvouwen...
Wat ik het leukste vind aan polymeerklei zijn de kleuren 😍 en het feit dat je er oorbellen (of andere sieraden) van kunt maken maken, zodat je mooie creaties hebt die een ander niet heeft ☺️.
De tip die ik iemand zou geven die net begint met polymeerklei is neem er lekker de tijd voor, ontdek wat je er allemaal mee kunt! 🤩
Wat ik graag eerder had willen weten toen ik ermee begon is, waarom ik er niet eerder mee ben begonnen?!🤣 ik vind het zo leuk om er mee bezig te zijn en inspiratie op te doen over wat ik allemaal wil maken en om al die leuke cutters te zien waar je inspiratie van krijgt! 😍 En om vooral te kunnen laten zien wat je kunt en wie je bent! 😇
Je kunt me volgen op Insta: @angellic.creates

Mijn naam is Janneke van Vliet en ik ben het gezicht achter MillLabel. Twee dagen per week werk ik als leerkracht in het basisonderwijs. Samen met mijn man Sjors hebben we vier kinderen van 7 tot 15 jaar.
Twee jaar geleden kocht ik een paar oorbellen. Toen ik ze goed bekeek, dacht ik: dit kan ik zelf ook maken! Via Google en Instagram ontdekte ik al snel de wereld van polymeerklei – en ik was meteen enthousiast.
Wat ik zo leuk vind aan polymeerklei zijn de eindeloze mogelijkheden. Met materialen zoals bladgoud, alcoholinkt, micapoeder en acrylverf kun je steeds weer nieuwe effecten creëren. Ik ontwerp en maak met veel plezier oorbellen: voor mezelf, op bestelling en voor verkoop in een winkeltje en op markten. Ook geef ik workshops.
Meestal werk ik als de kinderen op school zijn. Muziekje aan en helemaal opgaan in het creatieve proces. Het geeft mij rust én energie.
Iets wat ik graag eerder had ontdekt? Translucent klei – daar kun je zóveel mooie effecten mee maken!
Mijn tip als je wilt beginnen: volg eerst een workshop en start daarna met een starterspakket. Dan heb je alles in huis om zelf lekker creatief aan de slag te gaan.
Ben je nieuwsgierig naar meer, volg dan MillLabel op Instagram.

Ik ben Monique, 36 jaar, moeder van twee jongens (Alex en Luca) en de maker achter Midnight Melody Gems. In het dagelijks leven werk ik als Physician Assistant in de chirurgie en orthopedie in het ziekenhuis. In mijn vrije tijd duik ik graag in mijn creatieve wereld met polymeerklei.
Ik begon met het maken van oorbellen toen ik nog zong in een symfonische metalband. Voor optredens zocht ik vaak oorbellen die bij mijn outfits pasten, maar ik kon nooit helemaal vinden wat ik in mijn hoofd had. Toen dacht ik: dan ga ik ze gewoon zelf maken!
Het leukste vind ik dat een idee langzaam vorm krijgt. Inspiratie haal ik vaak uit muziek of series, en het is geweldig om te zien hoe zo'n idee uiteindelijk verandert in een paar oorbellen.
Meestal werk ik in de avond aan de oorbellen, als de kinderen op bed liggen of in het weekend. Het is voor mij echt een moment om even tot rust te komen en iets met mijn handen te maken.
Het is een creatieve uitlaatklep naast mijn werk in het ziekenhuis. Mijn werk is vaak heel praktisch en medisch, en het maken van sieraden brengt daar een mooie balans in. Het geeft me de kans om iets vrolijks en sprankelends te maken voor anderen. En even mijn hoofd leeg te maken na een lange dag nadenken 😉.
TIP! Maak vooral wat jij zelf leuk vindt en waar jij energie van krijgt. Trends komen en gaan, maar als je maakt waar jij blij van wordt, zie je dat terug in je creaties.
Het kost tijd om je eigen stijl te vinden. In het begin probeer je van alles, en dat is juist goed, zo ontdek je wat echt bij je past.


